MENARiNi VE SANAT: GELENEK VE YENiLiK

Sanat monografları, büyük ustalara adanmış uzman dergiler ve çok daha fazlası. Menarini bugün "Pills of Art" projesiyle, en ünlü Rönesans ressamlarının eserlerine dair bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkarmak için şehrin müzelerini keşfe çıkıyor. Şirketin sanata yakınlığını ortaya koyan bu girişimi, altmış yıldan uzun bir süredir onları her yıl sanatsal güzelliğin büyük ustalarına adanan bir sanat monografı yayınlamaya iten yakın bir ilişki: 1956 yılına dayanan ve zamanla gelişerek bu günlere gelen bir gelenek.

Bu bölümde, kısa videolar aracılığıyla yapacağımız sanat yayınıyla geçmişe bir yolculuk yapacak, ciltlere konu olan veya olacak olan en meşhur eserlere dair anekdotlar paylaşacağız. Bu "maceradaki" özel rehberimiz, Uffizi Galerisi'nin Müdürü Sayın Eike Schmidt olacak.

 

Giorgione tarafından Azizler ile Bakire ve çocuk

Bu küçük resimde insan ve doga arasindaki mükemmel uyum ortaya çikiyor. Giorgione sadece 10 yilda resimli modeli degistirmeyi basariyor. Bu tablo gerçek bir basyapit, elimizde çocukla Madonna, sehitlik çarkiyla Iskenderiyeli Aziz Catherine var. Gerçek bir yenilik haline gelen renklerin, gölgelerin ve renk doygunlugunun bir görüntüsüdür. Giorgione yaklasik 1505.

 


"Italya Kültür Varliklari ve Etkinlikleri Bakanligi'ndan izin alinmistir. Içeriklerin her ne sebeple olursa olsun çogaltilmasi veya kopyalanmasi yasaktir".

Menarini Türkiye
Tarihçe

100 yıldan uzun zaman önce küçük bir tahlilhanede faaliyete başlayan İbrahim Etem hikayesi...

Menarini Türkiye
Hakkımızda

Misyonumuz, “insan için değer” üretmek...

Menarini Türkiye
Değerlerimiz

Önceliklerimiz ve değerlerimizin anlamını keşfetmek için...


Dünyada Menarini

Menarini Grub’un diğer ülkelerdeki faaliyetlerini görmek için.
Scroll Top