Uluslararası Fair Play Menarini


1997'de başlayan Uluslararası Fair Play Menarini Ödülü, son 25 yıldır sporun en büyük değerleri olan kendine ve rakibe saygı, şiddet ve ayrımcılıkta bulunmama gibi değerleri ödüllendiriyor.

Bu ödül çeyrek asır önce, genç sporcuları adil bir şekilde şampiyon olmanın, kendi gücüne güvenmenin, fedakarlık duygusunu benimsemenin ve kurallara saygı duymanın önemi konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkmıştır.

Değerler

Menarini Group, bu misyona yansıyan kendi değerlerini bularak, adil oyunun merkezinde yer alan ilkeleri ve etik davranışı işyeri de dahil olmak üzere her açıdan ortaya çıkarmak amacıyla neredeyse on yıl önce adını bu ödül ile ilişkilendirmeye karar verdi.

Resmi web sitesinde daha fazlasını keşfedin

Bizi Sosyal Medyada takIp edin


   

Resmi Hashtag'ler
#FairPlayMenarini #FairPlayMenariniXXVII #PremioFairPlayMenarini #FairPlayMenariniAward

 

 

Arşive 

 

 

GO TO HALL OF FAME

"Elçiler"

Fair Play "Elçileri" hem ulusal hem de uluslararası düzeyde, spor ve adil rekabetin tartışmasız şampiyonlarıdır. Zico, Valentina Vezzali, Batistuta, Fisichella, Bergomi, Innerhofer, Carolina Kostner, Klammer, George Weah, Carlton Meyers, Michael Schumacher, Isinbaeva, Eriksson, Danilovic, Franco Lauro, the Abbagnale siblings, Kukoc, Inzaghi, Giusy Versace, Castrogiovanni bu isimlerden sadece birkaçıdır.

Fair Play Menarini Ödül töreninde sahneye çıkanlar, sadece herkesin tanıdığı büyük şampiyonlar değil, aynı zamanda doğrulukları ve dürüstlükleri o kadar fazla gündeme gelmemiş olabilecek kadın ve erkek sporculardır.

Fair Play Menarini Ödülü sadece sporda değil, aynı zamanda çalışmalarında da başarılı olan öğrencileri ödüllendirir; rakibine elini uzatarak ve olumsuz bir anda ayağa kalkmasına yardımcı olarak başkalarına örnek olan sporcular ve aynı Fair Play Ödülü'nün yaptığı gibi sadece kazanılan maçları değil, kaybedilen maçları da profesyonel ve saygılı kelimelerle anlatan, duyguları uyandıran ve sporun en beğenilen yönünü ortaya koyan spor gazetecileri gibi.

Scroll Top