1886 yılında Napoli'de “Farmacia Internazionale” adı altında kurulan Menarini, 1915 yılında şirketin bugünkü genel merkezinin bulunduğu yer olan Floransa'ya taşınmıştır. 135 yılı aşkın geçmişe sahip bir İtalyan ilaç firması olan Menarini Group, temelini 5 ana noktaya dayandırmaktadır; hastalar için yüksek kaliteli terapötik ve teşhis çözümleri, temel ilke olarak etik, yenilik ve ilerlemeye olan bağlılık, güçlü insan odaklılık ve çevresel sürdürülebilirlik.

Menarini Group, dünyada 140 ülkede faaliyet göstermektedir.  Şirketleri Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Orta Doğu ve Orta Amerika’ya uzanan Menarini Group, son olarak NASDAQ listesinde yer alan bir biyofarmasötik şirketi Stemline Therapeutics’i de satın almasıyla ABD onkoloji pazarına da girmiştir.

17.000’den fazla çalışan ile, dış paydaşlara hizmet eden monoklonal antikorların üretimine yönelik bir biyoteknoloji tesisi de dahil olmak üzere, grubun 18 üretim tesisinde, her yıl 500 milyondan fazla ilaç üretilmektedir. Kardiyoloji, onkoloji, pnömoloji, inflamasyon ve gastroenteroloji alanındaki patolojilerin tedavisi için üretilen ilaçlar 6 kıtaya dağıtılmaktadır. 

Menarini, geleceğe yatırım yaparak hasta sağlığının iyileştirilmesi için mevcut ilaç bulunabilirliğini garanti eder.

Menarini’nin 9 Araştırma ve Geliştirme merkezi, onkoloji ve anti-enfektifler (AMR) gibi çözülmemiş patolojileri olan ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için artan tedavi seçeneklerinin esas olduğu terapötik alanlara yoğunlaşmıştır. Grubun ürün gamı, daha çok kişiselleştirilmiş çözümler için hematolojik ve katı tümörlerde hem küçük molekül hem de biyolojik maddeler dahil olmak üzere yenilikçi ilaçlar ve teknolojilere odaklanmaktadır.

Menarini Group ayrıca klinik kimya, diyabet, immünoloji, hematoloji, histoloji ve hasta bakım noktası gibi çeşitli alanlarda teşhisler için yüksek hız ve hassasiyete sahip cihazlar geliştirmek amacıyla teşhise yatırım yapmıştır. Menarini, ayrıca nadir görülen tümör hücrelerinin tek hücre hassasiyetiyle analizi için ileri teknolojiler geliştirmektedir.

Menarini'nin hedefi; araştırmadan üretime, dağıtımdan bilimsel bilgiye kadar mükemmelliğe ulaşmaktır.

 

Hakkımızda

Tarihçe

Menarini'nin kökeni,  Archimede Menarini'nin Napoli'nin merkezinde “Farmacia Internazionale”yi açtığı 1886 yılına uzanmaktadır.

Hakkımızda

135 yılı aşkın geçmişe sahip bir İtalyan ilaç firması olan Menarini Group, dünyada 140 ülkede faaliyet göstermektedir.

Misyon, Vizyon ve Değerlerimiz

Menarini’ye hayat veren ve tarihini şekillendiren 8 değerimizi her gün hayata geçiririz.
 

Dünyada Menarini

Menarini Group’un diğer ülkelerdeki faaliyetlerini görmek için tıklayın.
Scroll Top