Menarini’nin dünyadaki 18 üretim tesisinden biri olan İstanbul'daki fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkelere sunulan ilaçların üretimi yapılmaktadır.

22.000 m2 kapalı alana sahip üretim tesislerinde tüm farmasötik formlar üretilmektedir. 1955 yılında kurulan, güncel regülasyonlar doğrultusunda düzenlenen ve yenilenen teknolojik ekipmanlarla kalite standartlarının en üst seviyede uygulandığı bu tesislerde, yılda 100 milyon kutu üzerinde üretim gerçekleştirilmektedir.

Menarini Türkiye üretim tesisleri, mamul ilaç üretiminin yapıldığı üç ayrı üretim ünitesinden oluşmaktadır.

Bu üç üniteden ikisinde beta-laktam grubu ürünler, penisilin ve sefalosporin bazlı olmayan non-betalaktam ürünler üretilmektedir. 

Beta-laktam grubu üniteleri, diğer üretim alanlarından ve birbirlerinden tamamıyla ayrılmış sadece penisilin veya sefalosporin bazlı antibiyotik ürünler üretilen alanlardır.

Bağımsız penisilin ünitelerinde birbirinden de ayrılmış bir şekilde penisilin bazlı oral katı ve penisilin bazlı steril toz ürünler; bağımsız sefalosporin ünitesinde ise sadece sefalosporin bazlı steril toz ürünler üretilmektedir.

Üçüncü üretim ünitesinde; penisilin ve sefalosporin gruplarından olmayan ürünlerden oluşan oral katı ve küçük hacimli steril formlar (ampul veya damla) üretilmektedir.

 

Üretim

Tarihçe

Menarini'nin kökeni,  Archimede Menarini'nin Napoli'nin merkezinde “Farmacia Internazionale”yi açtığı 1886 yılına uzanmaktadır.

Hakkımızda

135 yılı aşkın geçmişe sahip bir İtalyan ilaç firması olan Menarini Group, dünyada 140 ülkede faaliyet göstermektedir.

Misyon, Vizyon ve Değerlerimiz

Menarini’ye hayat veren ve tarihini şekillendiren 8 değerimizi her gün hayata geçiririz.
 

Dünyada Menarini

Menarini Group’un diğer ülkelerdeki faaliyetlerini görmek için tıklayın.
Scroll Top